REVAR adını ’’REV’’olver ARt yani Revolver sanatı kelimelerinin ilk harflerinden almıştır.

1977- Firmamız bir adet Revolver makinesi ile Bursa’da bir torna atölyesi olarak kuruldu. Valf ve piston tamiratı ile son kullanıcılara hizmet vermeye başladı.

(1980-1989) Firmamız 1983 yılında ilk ana sanayi firması OTOYOL-IVECO ile çalışmaya başladı ve kapı sistemlerinde gerekli olan piston ve valf sevkiyatını gerçekleştirdi. Firmamız bu tarihler arasında seyahat otobüslerinin kapı sisteminde kullanılan döner piston üretimine ayrıca ikinci ana sanayi olarak da OTOKAR  firması ile kapı sistemlerinde çalışmaya başladı.

(1990-1999) Firmamız 1991 yılında Ürdün ELBAHOUSE firmasına ilk ihracatını gerçekleştirdi. Firmamız 1995 yılında müşteri memnuniyetini arttırmak için pek çok atölyeden kurulu iken taşınarak tek çatı altında topladı.1996 yılında uzun ve yorucu  mühendislik çalışmaları sonucunda TEMSA için üretime başladı ve ayrıca makine parkurunu günden güne zenginleştirmeyi başardı.

(2000-2009) Firmamız artan müşteri taleplerini karşılamak ve kurumsallaşmak adına Demirtaş Organize  Sanayi Bölgesinde yeni fabrikasına taşındı. Merkez binamız 2004 yılında faaliyete geçti. Kriz yılını da lehine çevirerek ISUZU ile çalışmaya başladı. Ayrıca geliştirmeyi felsefe edinen firmamız kapı sistemlerinde  kapı kanadı, döner piston, yatay piston, selenoid valf ve acil çıkış valfi ürün gruplarına yeni ürünler ekler iken, hafif ticari araç kapı sistemlerinde elektrikli ürün grubunu oluşturdu ve geliştirdi. Firmamız ilk olarak ISO-9001 ve daha sonra ISO/TS 16949 kalite yönetim sistemi belgelerini alarak kaliteden ödün vermediğini gösterdi. Kurumsallaşmanın getirisi olarak globalleşme yolunda da ilerleyen firmamız 2007 yılında MISIR /Kahire’de REVAR EGYPT S.A.E fabrikasını faaliyete geçirdi. Bu zaman zarfında Alaşar /Bursa  da ikinci fabrikasını kurdu. Globalleşme ve kurumsallaşma yatırımları  sürerken geliştirmeyi de ihmal etmeyerek kapı sistemlerinde elektrikli, selenoid valf ve acil çıkış valfi  ürün gruplarına yeni ürünler ekledi  ve engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına engelli giriş sistemleri bölümünü kurarak manuel rampa ve elektrikli basamak ürünlerinin üretimine başladı.

(2010-…) Firmamız kapasite artırımına önem vererek bünyesine DOSAB2 fabrikasını kattı  Yurt dışındaki yatırımlarına devam ederek CEZAYİR/Boumerdes’te  S.A.R.L REVAR ALGERIE fabrikasını hayata  geçirdi. Karsan ile kapı ve engelli giriş sistemleri projeleri başarıyla sonuçlandı ve ilk JIT sevkiyatlarına başladı. Geliştirme felsefesinden taviz vermeyen firmamız kapı sistemlerinde kayar kapı sistemini, engelle girişi sisteminde manuel platform, elektrikli  rampa, Barampa  ve lift ürünlerini ekler iken kapak ve tutunma boruları  ürün gruplarını da kurdu. Kapaklarda çeşitli tipte kapakların üretimini sağlar iken, sistem tedarikçisi olma felsefesini de edinen firmamız kapaklarda mekanik sistemler yanında pnömatik  kapak sistemini de hayata geçirdi. Tutunma borularında da aynı felsefeyi benimseyen firmamız boru grubunu da tam olarak dizayn eden ve üreten konuma geldi.